Facebook Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir?
İçindekiler

Facebook Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir?

Facebook takipçi sayısı yükseltmek, kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Ne kadar fazla takipçiye sahip olursanız, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanız, platform üzerinde fenomen olmanız o kadar kolaylaşır. Peki, Facebook takipçi yükseltme yolları nelerdir? İşte detaylar!

Facebook Takipçi Sayısı Yükseltme Yöntemleri Nelerdir?

Facebook Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir?

Facebook üzerinde bir adım öne çıkmak, rakiplerinizi geride bırakmak ve geniş bir kitleye erişim sağlamak için takipçi sayınızın fazla olması önem arz eder. Facebook takipçi sayısı yükseltme yöntemlerini şu şekilde açıklayabiliriz:

Facebook’ta Reklam Verin

Eğer ki öncelik verdiğiniz konu site üzerinde takipçi kasmak ise optimize etmeniz gereken ilk nokta Facebook reklamlar olmaktadır. Bunu yapmak için reklam türünü tanımlamalısınız. Reklam türü, asıl amacınıza göre değişiklik gösterir. Facebook’ta firmanızın erişimini artırmak ve beğeniler elde etmek istiyorsanız; etkileşim türü reklamlara ağırlık verebilirsiniz.

Bir diğer seçeneğiniz ise yeni müşteriler kazanmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlayan dönüşüm reklamlarıdır. Reklam türünü tespit ettikten sonra Facebook’ta reklam vererek, hem geniş bir kitleye erişme şansı hem de satışlarınızı artırma fırsatı yakalarsınız.

İnsanları Sayfanızı Beğenmeye Davet Edin

Facebook takipçi sayısı arttırma yöntemleri arasında bir başka önemli nokta da insanları sayfanızı beğenmeye davet etmektir. Reklamları devreye soktuğunuz andan itibaren Facebook üzerinde takipçi elde etmek ve markanızla ilgilenen bireyleri davet etmek için doğru zamanın geldiğini açıklayan bildirimler almaya başlardınız.

Fakat bilmelisiniz ki, e-posta listenizdeki herkesi sayfanıza bir anda çekmeye kalkarsanız, Facebook hesabınız geçici şekilde bloke edilebilir. Bu tür uygulamalara çok dikkat etmelisiniz. Bir başka önemli husus ise belirli sayıda kişiyi yavaş yavaş sayfaya çekmektir. Örneğin, ailenizden veya arkadaşlarınızdan, sayfanızı ve gönderilerinizi beğenmelerini isteyebilirsiniz. Zamanla beğeni sayılarınız organik olarak artacak ve segmentlere ayrılmış bir hedef kitle elde edeceksiniz.

Viral İçerikler Paylaşın

Facebook takipçi sayısı yükseltmek için viral içeriklere yönelmeniz çok önemli. Kendi içeriğinizi oluşturmaya çalışarak zaman kaybetmek yerine diğer sitelerdeki içerikleri yeniden paylaşabilirsiniz. Paylaşım yaparken ilgili sitenin veya profilin ismini vermeyi unutmamalısınız. Yani alıntı yaptığınızı belli etmelisiniz.

Çekilişler Yapın ve Hediyeler Verin

Facebook üzerinde etki oluşturmak ve büyük bir kitle elde etmek için çekiliş ve hediye gibi detaylara da odaklanabilirsiniz. Hediyeler ve çekilişler, Facebook takipçilerinizi artırmanın en kolay yollarından biridir. Aynı zamanda sayfa etkileşimlerini de artırır. Katılımcı sayısının fazla olmasını sağlamak amacıyla çekiliş etkinliğini Facebook gruplarında ve topluluklarında duyurabilirsiniz. Aynı zamanda kendi sayfanızda ve Instagram profilinizde de mutlaka duyurmalısınız.

İnsanları Facebook profilinizi ve sayfanızı ziyaret etmeye ve beğenmeye teşvik etmeniz gerekiyor. Ardından bunun karşılığında ise sizin tarafınızdan sunulan hediye bir ürün ya da hizmet vermeniz lazım. Böylece insanlar hediye alma ihtimalleri bulunduğu için sayfanızı takip etmeye başlayacaklardır. Uzun bir süredir etkili olan Facebook takipçi kazanma taktikleri arasında yer alır.

Görsel Olarak Çekici İçerikler Yayınlayın

Facebook’ta fark yaratmak önemlidir. İlgi çekici ve orijinal görseller sayesinde siz de takipçi sayınızı yükseltme avantajı elde edebilirsiniz. Facebook üzerinde takipçi kazanmak ve sayfanızın beğeni sayısını çoğaltmak için kullanıcıların gerçek anlamda dikkatini çekecek içerikler hazırlamalısınız. Bu tür dönemlerde görsel gönderiler barındıran içerik stratejileri benimsemek gerekir. Beklenmedik videolar, nefes kesici görüntüler ve özel tasarımlar gibi birçok seçeneğiniz mevcut.

Açılır Pencereler ve Widget’lar Ekleyin

Facebook takip sayısı yükseltmek için bir başka seçeneğiniz de açılır pencereler ve widget’lar kullanmaktır. Bir web sitesine eriştiğinizde ve pencereyi kapatmak üzereyken, e-posta adresinizi talep eden bir online mağaza veya site görmüş olmalısınız. Bunun gibi bazı yöntemler, e-ticarette oldukça yaygındır. Kayıtlı e-posta sayısını yükseltme ve bir e-posta listesi oluşturmak isteyen herkes için iyi bir yöntem olarak kabul edilir.

Önceliğiniz Facebook’ta takipçi kazanmak olduğu için bu stratejiyi Facebook’ta da yapmanız oldukça kolay. Bu stratejiyi yenileyip, web sayfası ziyaretçilerini mağazanın Facebook’taki sayfasını beğenmeye davet eden widget ve pop-up’lar kullanabilirsiniz.

Açılır pencere görüntüsünü, ziyaretçinin sadece belirli bir zaman göz atmasından görüntüleyeceği biçimde yapılandırabilirsiniz. Fakat, bu türden birden çok özelliğin siteye eklenmesinin, gezinmeyi akıl karıştırıcı ve sezgisel olamayan hale dönüştüreceğini hatırlatırız. Bu yüzden dikkatli olmakta yarar var. Bir ya da iki tane açılır pencere yeterli olacaktır.

Facebook Live’ı Deneyin

Facebook takipçi sayısı çoğaltma yöntemleri arasında Facebook Live da var. Bilmelisiniz ki, Facebook Live, takipçi kasma hususunda muhteşem bir potansiyele sahip bir kanal olarak lanse edilir. Burada etkileşim oluşturmak için canlı yayın formatını kullanmalısınız. Mağazadaki yeni özellikleri tanıtma fırsatı yakalayabilir, belirli bir ürünle ilgili hızlı eğitimler verebilir ve ürünler hakkında konuşmalar yapabilirsiniz.

Planı hayata geçirmek ve sayfanızdaki takipçi sayısını çoğaltmak için bir takvim oluşturabilirsiniz. Mesela, takipçi kitlenize Perşembe gününün Facebook Live günü olduğunu söyleyebilirsiniz. Bunun sonucunda ise sürekli bir etkileşim almanız mümkün hale gelecektir.

Bir Influencer ile Anlaşın

Birçok insan influencerların sosyal ağlarda binlerce takipçisi bulunan, sadece büyük markalarla çalışan ve iyi para kazanan kişiler olduğunu düşünür. Fakat gerçek şu ki, influencer pazarlama sektörü son dönemlerde önemli oranda değişiklik gösterdi. Bu nedenle markanıza uyum sağlayacak bir influencer ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Böylece o kişinin kitlesinden yararlanabilir, geniş bir kitle oluşturmak için önemli adımlar atabilirsiniz.

Daha niş şeyler sunan kişilere yatırım yapmalısınız. Sizinle aynı veya benzer sektörde çalışan ya da mağazanızla aynı hedef kitleyi benimseyen influencer bulmanız oldukça önemli. Öte yandan, iş birliği yapacağınız kişi, markanızda yaygınlaştırmaya çalıştığınız değerlere ve ilkeye sahip olmalıdır. Bu, düşündüğünüzden çok daha uygun fiyatlı bir strateji olabilir. Katılım gösteren herkese ekstradan avantajlar sunabilir.

Otomasyon Araçlarını Kullanın

Facebook üzerinde sık olarak içerik paylaşımı gerçekleştirerek takipçiler elde edebilirsiniz. Fakat bu durum zamanınızı fazlasıyla alabilir. Pazarlama otomasyonları yardımıyla zamandan tasarruf sağlarsınız. Haftanın bütün gönderilerini yayınlamak üzere zamanlama yapabilir, programınızı dilediğiniz şekilde optimize edebilirsiniz. Bu sayede tek bir günde tüm Facebook planlamanızı tamamlamış olursunuz.

Mağazanıza Sosyal Ağ Bağlantılarını Ekleyin

Facebook takipçi sayısı çoğaltmak istiyorsanız; web sitenizde sosyal ağ profillerinizin linkleri kesinlikle yer almalı. Mağazanızı ziyaret eden kişilerin birçoğu, sosyal medya hesaplarınızı da incelemek isteyebilir. Potansiyel müşteriler, sosyal ağlarda sizi takip edebilir ve önerebilir. Bu da doğal olarak daha çok takipçi sayısına ulaşmanızı mümkün hale getirir.

Tüm bunlardan dolayı web sitenizi kontrol etmelisiniz. Bağlantıların doğru ve düzgün bir biçimde görüntülenip görüntülenmediğini incelemelisiniz.

Özel E-Postalar Gönderin

Facebook üzerinde takipçileri çoğaltmak için zaten denemek zorunda olduğunuz bir kaynaktan yararlanabilirsiniz. Büyük bir e-posta kişi listeniz bulunuyor ise avantajlı sayılırsınız. Müşterilerinizi Facebook sayfanızı takip etmeye davet eden ilgi çekici mesajlar gönderebilirsiniz. Ayrıca bunu özel bir promosyon kodu ya da orijinal bir içerik vaadiyle de gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede mesajınız çok daha ilgi çekici bir hal alacaktır.

Daha Fazla Video İçeriği Oluşturun

Facebook takipçi sayısı nasıl yükseltilir diyorsanız; video içeriklerini de deneyebilirsiniz. Bilmelisiniz ki, video içerikler, resim ve metin barındıran içeriklerden daha yüksek oranda etkileşim yaratma eğiliminde olur. Bu yüzden hedef kitlenizin görmek istediği içerik türünü iyi araştırmalısınız. Buna göre video içeriklerin formatını ve boyutunu belirlemelisiniz. Profesyonel kalitede video içerikler sunarak, daha fazla kullanıcının ilgisini çekebilirsiniz. Bu tür bir stratejinin meyve vermesi çok yüksek ihtimaldir.

Müşteri Topluluğu ile Bağ Kurun

Takipçi ve müşteri kitleniz ile bağ kurmak, sadece markanın destek kanallarındaki istek ve taleplere kibar bir biçimde yanıt vermek ya da siparişin teslimata hazır olduğunu açıklayan mailler göndermek demek değildir. Bundan çok daha fazlası olduğunu hatırlatırız.

Müşterilerinizi ve takipçilerinizi gerçek anlamda önemsediğinizi belli etmeniz, daha sadık bir takipçi kitlesine sahip olmanız için büyük önem arz eder. Mağazanız, ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmek için var olduğu kadar, diğer yandan ilham verici mesajları paylaşmak ve zor dönemlerde insanlara tebessüm ettirmek için de var.

İletişim ne denli dürüst ve gerçek bir şekilde gerçekleşir ise Facebook takipçi sayısı artırma ihtimaliniz de aynı oranda artar. Aynı zamanda takipçileriniz daha sadık hale gelir. Sonuç olarak iyi bir izlenim vermenin en önemli yollarından biri de iletişim kabiliyeti olmaktadır.

Hashtag Kullanımını Unutmayın

Instagram başta olmak üzere pek çok farklı sosyal medya sitesinde hashtag kullanımı oldukça önemlidir. Dolayısıyla Facebook üzerinde de etiketlerin önemi bir hayli büyüktür. İçeriklerinizin keşfedilmesini sağlamak amacıyla etiket kullanımına ağırlık vermelisiniz. Kullandığınız etiketler, içerikleriniz ile ne kadar alakalı olur ise Facebook’ta takipçi kazanma ihtimaliniz de aynı orada fazla olur.

Kullanıcıları Facebook Sayfanızı Etiketlemeye Teşvik Edin

Facebook takipçi sayısı arttırmak isteyenler için bu da etkili bir yol olarak görülür. Müşterilerinizi, satın alınan ürünlerin görsellerini paylaşmaya teşvik edebilirsiniz. Bu görsellerin yer aldığı içeriklere firmanızın Facebook bağlantısını ekleyebilirler. Böylece daha çok insan sosyal medya hesaplarınızı keşfeder ve sizi takibe alır. Bu şekilde değerli bir sosyal kanıt içeriği elde etmiş olursunuz. Diğer yandan da takipçi ve etkileşim oranınız fazlalaşır.

Facebook Takipçi Satın Alın

Facebook takipçi kazanmanın en kolay yollarından biri de Facebook takipçi paketleri satın almak olur. Güvenli ve kaliteli bir firmadan istediğiniz sayıda takipçi satın alabilirsiniz. Bu sayede zaman ve emek harcamadan kolay bir şekilde kitlenizi büyütme avantajı yakalarsınız. Takipçi paketleri çok çeşitlidir ve hemen herkesin ihtiyaçlarıyla uyumlu olan farklı paketler mevcuttur. Toade ile Facebook takipçi ihtiyacınızı güvenli, ekonomik ve pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Özet: Facebook Takipçi Sayısı Artırmak İçin Öneriler

Yukarıda söz ettiğimiz stratejiler, Facebook sayfanızda yeni takipçiler kazanmanıza ve profilinizi genişletmenize izin verir. Facebook sitesinin son dönemlerde bazı değişiklikler geçirdiği doğrudur. Ancak gene de internetteki en büyük satış kanalı olduğunu unutmamalısınız. Dolayısıyla Facebook üzerindeki çalışmalarınızı mutlaka optimize etmelisiniz. Kısaca Facebook takipçi sayısı artırma yöntemleri şunları içerir:

·         Takipçi sayınızı yükseltmek için Facebook’ta reklam oluşturun.

·         İnsanları sayfanızı beğenmeye davet edin.

·         Viral içeriklere odaklanın.

·         Takipçileri çoğaltmak için çekiliş etkinliği düzenleyin ve hediyeler sunun.

·         Takipçileri yükseltme sürecini daha basit hale getirin. Açılır pencere ve widget kullanın.

·         Facebook takipçi sayısı artırmak için Facebook Live’ı kullanın

·         Bir influencer ile anlaşma yapın.

·         Otomasyon araçlarının gücünden yararlanın.

·         Online mağazanıza Facebook hesabınızın linkini ekleyin.

·         Facebook takipçisi edinmek amacıyla kişilere özel e-postalar gönderin.

·         Daha çok etkileşim için video içerikler paylaşmaya odaklanın.

·         Takipçilerinizle bağ kurmayı unutmayın.

·         Gönderilerinizde etiketler kullanın.

·         Kullanıcıları mağaza profilinizi etiketlemek için teşvik edin.

·         Facebook takipçi paketlerini deneyin.

Sipariş Sorgula