En Popüler İçerik Pazarlama Araçları
İçindekiler

En Popüler İçerik Pazarlama Araçları

İçerik pazarlama araçları, işletmeler için oldukça önemlidir. Bu tür araçlar olmadan pazarlama stratejilerinin en iyi şekilde uygulanması güç olabilir. Hatta stratejileri uygulama karmaşık bir hal alabilir. Planlama yapma ve optimize etme gibi tüm işlemlerde içerik pazarlama araçlarının etkisi oldukça büyüktür. Hangi içerik pazarlama araçlarının en iyisi olduğunu ve işletmenizin ihtiyaçlarına hangilerinin yanıt verdiğini bilmek gerekir.

İçerik pazarlama otomasyonları, işinizi kolaylaştırır ve harika fikirler oluşturmanıza yardım eder. İçerik yatırımınızdan yüksek dönüşümler elde etmek için bazı araçların gücünden yararlanmalısınız. Yayınlarınızı optimize etmek ve içeriklerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için kullanabileceğiniz çok farklı dijital pazarlama araçları var.

İçerik pazarlama ile gerçekten tatmin edici sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olacak içerik pazarlama araçlarını deneyebilirsiniz. Bu, süreçleri pratik hale dönüştürmenin ve hedef kitlenize daha doğru biçimde ulaşmanın muazzam bir yoludur.

Neden İçerik Pazarlama Araçları Kullanmalısınız?

en popüler içerik pazarlama araçları

En popüler içerik pazarlama araçları hakkında bilgi vermeden önce neden içerik pazarlama araçlarını kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Pazardaki rekabetin çok yüksek olduğu dijital bir çağdayız. Bu yüzden markanız için fark yaratacak bütün fırsatları değerlendirmelisiniz. Aslında içerik pazarlama araçları da bir fırsat olarak karşınıza çıkar.

Okuyucular için değerli bilgilerle dolu bir blog sahibi olmak, ücretsiz çeşitli materyaller sağlamak ve e-postalar vasıtası ile hedef kitleyle iyi ilişkiler kurmak büyük bir fark yaratır. Tüm bunlar kesinlikle dijital varlığınızı oluşturmanıza ve rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olur. Dijital pazarlama stratejileri uygularken bir dijital araçtan yardım almak ise süreci optimize etmenizi kolaylaştırır. Gerçekten faydalı olan ve yatırımlarınızdan iyi bir getiri sağlamanıza destek olan araçları tercih ederek, dijital hedeflerinize ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sonuçlarınızı önemli oranda artıracak araçları kullanmamak, ihtiyacınız olmayan bir hizmeti tercih etmekten daha kötü sonuçlar doğurabilir. İnternet dünyasında rekabet bir hayli yoğundur. Bu sebeple stratejilerinizi, pazarın sağladığı en iyi ürünlerden faydalanarak oluşturmanız gerekir. Peki, içerik pazarlama araçlarının faydaları neler? Bununla ilgili şu detaylardan bahsedebiliriz:

·         Markanızın erişim alanını genişletir.

·         Piyasada otorite oluşturmanıza yardımcı olur.

·         Nitelikli trafik elde etmenize olanak tanır.

·         Hedef kitlenizle daha iyi ilişkiler geliştirmenizi sağlar.

·         Satış rakamlarınızı artırır.

·         Müşteri sadakatini teşvik eder.

İçerik pazarlama araçları, pek çok farklı özellikle öne çıkar. Her birinin avantajlı olduğu alanlar vardır. Otomasyon ve ölçüm, e-posta içerik tanıtımı, sosyal ağlarda içerik tanıtımı, içerik yayınlama, içeriği optimize etme, içerik oluşturma ve içerik fikri gibi birçok konuda dijital pazarlama araçları devreye girer.

En Popüler İçerik Pazarlama Araçları Hangileri?

En iyi içerik pazarlama araçları şu şekilde sıralanabilir:

Studio

Dünyaca ünlü Studio, içerik pazarlama yönetimine odaklanır. İçerik pazarlamasına önem veren markalara ve diğer kuruluşlara tavsiye edilir. Böylece pek çok aşamayı ve stratejiyi organize ve şeffaf bir şekilde oluşturmanızı sağlar. Materyallerin büyük hacimli ve ölçeklenebilir bir biçimde geliştirilmesini destekler. Ayrıca Studio üzerinde farklı dillerde materyal geliştirebilen çeşitli ülkelerden kalifiye personeller de bulunur.

Rock Stage

Rock Stage, WordPress altyapısına sahip bir blog barındırma, yönetim ve oluşturma platformu olarak karşınıza çıkar. Hedefi, bu süreci mümkün olduğunca basit hale dönüştürmek, teknik bilgiyi ortadan kaldırmaktır. Rock Stage, güvenlik çözümleri, sürekli takip etme, HTTPS ve otomatik yedekleme gibi farklı olanaklar sağlar. İnternet ortamında istikrarlı ve yüksek performanslı bir web sayfasına sahip olmanızı mümkün hale getirir. Ayrıca özel sunuculara sahip birinci sınıf bir barındırma hizmeti vaat eder.

Ion

En popüler içerik pazarlama araçları arasında Ion da var. Dinamik grafikler, haritalar, kütüphaneler, sanal hesap makineleri, anketler ve testler gibi etkileşimli içerik oluşturmanızı ve bunları yönetmenizi sağlayan bir platformdur. Bu tarz uygulamalar, markalar tarafından kullanıcıların katılımını teşvik etmek ve statik materyalin toplayamadığı verileri elde etmek için sıklıkla tercih edilir.

Temelde bir oluşturma aracı olarak işlev görür. Bunun yanı sıra sonuçları takip etmek ve optimize etmek için geniş bir kaynak paketi barındırır. Otomatik trafik yönetimi ile A/B testlerini planlama imkanı bile vardır.

Search Console

Herhangi bir web sitesine sahip olan herkesin bilmesi gereken bir araçtır. Search Console, arama motorunda dizine dahil edilen sayfalara sahip web siteleri için bir çeşit kontrol paneli olarak dikkat çeker. Burada SERP’lerdeki sayfaların davranışlarını ve performansını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda problemleri çözmek ve sonuçları iyileştirmek için de Search Console verilerinden yararlanabilirsiniz. Genel olarak Search Console, Google’ın açıklamaları, başlıkları, resimleri ve içeriği bir bütün şeklinde ve trafik akışını nasıl okuduğunu anlamanızı sağlar. Mesela, paylaşımlarınızın hangi anahtar kelimelerde sıralandığını öğrenmek ve buradan iyileştirmeler sağlamak söz konusu olabilir.

Google Analytics

Bilindiği gibi Google Analytics, dünyanın en popüler dijital pazarlama araçları arasında yer alır. Bu izleme aracı ücretsizdir ve arama motorunun geniş veritabanına bağlı olarak çalışır. Google Analytics pek çok farklı özellik sunar. Asıl amacı ise kişilerin web sitenizdeki davranışlarını anlamanıza yardımcı olmaktır. Panelinizde ziyaretçilerin ülkelerini, cihazlarını, yaşını, en çok ziyaret edilen sayfayı ve çok daha fazlasını görebilirsiniz.

SemRush

SemRush, SEO’da küresel bir referans olarak kabul edilir. Platformunda ise piyasayı analiz etmeye ve arama sonuçlarındaki sayfaların performanslarını yükseltmeye destek olacak farklı mekanizmalar vardır. Ayrıca SemRush ile ücretli trafiğe ve sosyal medyaya yoğunlaşan araçlar da mevcuttur. SemRush sizlere ilk etapta bir deneme süresi sunar. Aracı kalıcı şekilde kullanmak için ücretli bir plana dahil olmanız gerekir. Farklı gereksinimlere ve iş çeşitlerine uygun paketler mevcuttur. Ancak seçim diğer yandan reklamcılık hedeflerinize de bağlı olabilir.

Ubersuggest

Çok sayıda ücretsiz özellik sunan Ubersuggest, ünlü dijital pazarlama gurusu Neil Patel tarafından yönetiliyor. Buna ek olarak en önemli özelliği ise SEO planlaması ve anahtar kelimesi kaynaklarıdır. Sitesinin SEO’sunu geliştirmek isteyenler için en iyi içerik pazarlama araçları arasında konumlanır. Ubersuggest basit bir arayüze sahip olduğundan, hemen herkes için çok uygun bir seçim olarak kabul edilir. Her şeye Ubersuggest ile kolay bir şekilde ulaşırsınız ve sitenin sağladığı ipuçları ile web sitenizin gelişimine katkıda bulunursunuz. Bu, özellikle de yeni başlayan kişiler için çok uygun bir platformdur.

ActiveCampaign

ActiveCampaign, bir tür CRM otomasyonudur. E-posta pazarlama, sohbet ve satış için otomasyon özeliklerine sahiptir. Bu alanda ortaya çıkan ilk firmalardan biridir ve dünyaca ünlüdür. Şu anda ActiveCampaig, çeşitli hizmet kanallarının yönetimini bir araya getirdi ve müşterilerine çok kanallı bir deneyim vaat ediyor. Bu nedenle müşteri deneyimi otomasyonu çözümü olarak da dikkat çekiyor.

RD Station

En kaliteli içerik pazarlama araçları arasında yer alan RD Station, en iyi otomasyon çözümleri listesinde bir adım öne çıkıyor. Aracın temel hedefi firmaların kullanıcılarla akıllı bir şekilde iletişim kurmasına destek olmaktır. Bunun için çeşitli otomasyon ve segmentasyon nitelikleri içerir. Ayrıca diğer birçok otomasyon sitemine göre daha ekonomik fiyatlar sunuyor.

Hootsuite

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya yönetim platformlarından biridir. Bu bağlamda markanızın bütün ağlardaki varlığının güçlenmesine yardımcı olur. Kendine has özelliği ile yayınların otomatikleştirilmesini sağlar. Sonuçların yönetilmesini daha da kolay hale dönüştürür. Temel hedefi kurumsal profillerin yönetimini çok daha pratikleştirmektir. Fakat aynı zamanda çeşitli alanlarda da bazı özellikler ve avantajlar sağlar.

BuzzSumo

Birçok kişinin ilk tercihlerinden biridir. Özellikle de yeni bir alana girdiğinizde yeni içerik fikirleri bulmak zor olabilir. Bu noktada devreye giren BuzzSumo olur. Hemen hemen her alanda ya da anahtar kelimede birçok içerik fikri sunar. Ayrıca belirlediğiniz bir kategoride ve zamanda en popüler içeriğe ulaşmanızı sağlar. Böylece rakiplerinizin birbirleriyle nasıl rekabet ettiğini ve kendi firmanızı pazarda nasıl konumlandıracağınızı anlamanızı mümkün kılar. Bunlara ek olarak BuzzSumo, hedef kitle oluşturmak ve geliri artırmak için hangi kanala odaklanmanız gerektiği hususunda da sizlere yardımcı olur.

AnswerThePublic

İnsanların hangi soruların yanıtlanmasını istediğini öğrenmenizi sağlayan harika bir araçtır. Aynı zamanda AnswerThePublic, ücretsiz içerik pazarlama araçları arasında konumlanır. Bu, herhangi bir içerik pazarlama kampanyasının iyi sonuçlar elde etmesi için ideal bir kaynak olarak lanse edilir. İçerik fikirleri oluşturmak, uzun kuyruklu keyword’ler bulmak ve arama sonuçlarında öne çıkan snippet’ler kazanmak için harikadır.

Lumen5

Son zamanların en çok tercih edilen araçları arasında yer alır. Mevcut içeriğinizi sosyal videolara dönüştürmek için yapay zekayı kullanan bir araçtır. Lumen5, çok çeşitli video, müzik, resim barındıran sezgisel bir sistemdir. Bu araç vasıtası ile içeriğinizi genişletebilirsiniz. Mesajınızı sosyal ağlarda öne çıkarmak için birçok insana ulaştırarak, daha etkili stratejiler uygulayabilirsiniz. Kullanıcı blog yazısının tümünü okumak istemeyebilir, ancak videonuzu akışta gördüğü an izlemekten mutluluk duyabilir.

Canva

Son yıllarda sıklıkla kullanılan tasarım araçlarından biridir. Hemen herkese uygun olan Canva, web siteniz, sunumlarınız, kampanyalarınız ve sosyal ağ hesaplarınız için ilgi çekici ve trend tasarımlar oluşturmanıza izin verir. Burada mevcut şablonlar yardımı ile istediğiniz çizimleri pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu sayede markanızın görünümünü kişiselleştirme şansı yakalarsınız.

WordPress

Global çapta popüler bir içerik yönetim sistemi olarak dikkat çeker. Çok yönlülüğü ve esnekliği sayesinde karmaşık gereksinimleri olan büyük firmalar için de iyi bir çözümdür. İçerik pazarlaması açısından inanılmaz özellikler barındırır. İçeriklerinizi oluşturmak, yayınlamak, ölçmek ve tanıtmak için bu platformu kullanabilirsiniz. Pek çok önemli özelliğine ek olarak WordPress, içerik yayınlarken gereksinim duyabileceğiniz sonsuz eklenti seçeneklerine de sahiptir.

CoSchedule 

En iyi içerik pazarlama araçları arayanlar için harika bir diğer seçenektir. CoSchedule, esasen editoryal bir yönetim yazılımı olarak öne çıkar. Excel üzerinde manuel kontroller ya da elektronik tablolar kullanmak yerine burada iş akışları oluşturabilirsiniz. İçerik üretimi ile alakalı bütün görevleri CoSchedule üzerinde organize etmeniz mümkün. Bir diğer ifade ile editoryal takviminizi yönetmek için CoSchedule en doğru seçenek olarak kabul görür.

Buffer

Dünyanın en popüler içerik pazarlama araçları arasında yer alır. Otomasyon, paylaşımlarınızı bütün sosyal medya kanallarında yayınlamayı otomatikleştirmenize imkân tanır. Bu sayede aynı içeriği birkaç farklı platformda paylaşmak, gönderileri planlamak ve zamanı optimize etmek çok daha pratik hale gelir.

Hunter

Hunter, içeriklerinizi e-posta yolu ile tanıtmanıza, sosyal yardım çabalarınızı ölçümlemenize ve pazarlama e-postalarınıza daha fazla tıklama almanıza yardımcı olan bir araçtır. İçeriklerinizin optimize edilmesini sağlar.

BuzzStream 

Popüler dijital çözümlerden biridir. E-postalarınızın açılıp açılmadığını, hangi sıklıkta ve ne zaman açıldığını gösteren bir yazılımdır. Daha kolay bir yönetim için yanıtları otomatik hale dönüştürme gibi ek özellikler de sunar.

Sipariş Sorgula