Spotify Şarkı İndirme Nasıl Yapılır?
İçindekiler

Spotify Şarkı İndirme Nasıl Yapılır?

Spotify şarkı indirme nasıl yapılır sorusunun yanıtı birçok insan tarafından merak edilir. Günümüzde en popüler müzik akış platformlarından biri de Spotify olur. Bu popüler ve ilgi çekici platform sayesinde eşsiz bir müzik deneyimi elde etmek söz konusu hale gelir. Peki, Spotify müzik indirme nasıl yapılır? Spotify üzerinden online bir şekilde müzik dinlemenin yanı sıra uygulamadan dinlediğiniz müzikleri yükleme imkânınız da var. İşte, konuyla ilgili tüm ayrıntılar…

Bilindiği gibi son yıllarda Spotify son derece popüler bir platform oldu. Dünyada ve ülkemizde en fazla tercih edilen müzik akış uygulamalarından biridir. Kullanıcılar Spotify üzerinde bulunan farklı seçenekleri tercih ederek müzik dinleme gereksinimlerini pratik biçimde giderirler. Spotify ile her dilden ve kültürden müziğe ulaşmak kolaydır. Müzikleri keşfetmenin en iyi ve en pratik yolu olan Spotify, her yaştan insanın beğenisini kazanır.

Spotify uygulaması bünyesinde bulunan bu şarkılara farklı üyelikler kapsamında erişim sağlamak söz konusu olur. Spotify üzerinde ise sadece müzikleri keşfetme imkânı elde etmezsiniz. Çünkü bu popüler uygulama, aynı zamanda radyo programlarına ve podcast’lere de erişim olanağı vaat eder. İstediğiniz herhangi bir içeriği yine Spotify ile dinleyebilirsiniz.

Dünyaya hitap eden bu sevilen uygulama, farklı ülkelerdeki hit müzikleri dinlemenizi de sağlar. Spotify uygulamasında dinleme tercihlerinize ve alışkanlıklarınıza göre istediğiniz düzenlemeleri ve ayarlamaları yapabilirsiniz. Çalma listeleri düzenleyebilirsiniz, herhangi bir dilde şarkılar dinleyebilirsiniz ya da podcast’leri keşfedebilirsiniz. Müziklerin üzerinde konumlanan yükleme butonuna tıklayıp, bu müzikleri cihaza indirebilirsiniz. Bu sayede internet bağlantınız yoksa bile çevrimdışı modda dahi müzikten mahrum kalmaktan kurtulursunuz. Peki, Spotify şarkı indirme nasıl yapılır?

Spotify Şarkı İndirme İşlemleri

Spotify şarkı indirme nasıl yapılır

Spotify şarkı indirme adımları sıklıkla merak edilen hususlar arasında konumlanır.  Spotify üzerinden online bir şekilde müzik dinlemeye ek olarak uygulama vasıtası ile dinlemiş olduğunuz içerikleri yükleme olanağınız da var. Dinlediğiniz müziği beğenerek veya üzerinde bulunan üç nokta tuşunu kullanarak, indirme işlemlerini pratik biçimde yerine getirebilirsiniz. İnternet bağlantınızın bulunmadığı hallerde bile müzik dinlemeye devam etmek için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu işlemleri yerine getirmek için uygulamanız gereken bazı adımlar mevcut. Bu adımları şu şekilde açıklayabiliriz:

·         Spotify uygulamasını açın ve istediğiniz albüme tıklayın.

·         Sonrasında bu sayfada konumlanan indir alanına basın.

·         Uygulama otomatik biçimde müzikleri yükler.

·         Bunun haricinde dinlediğiniz bir şarkıyı beğenerek de otomatik biçimde yükleme yapabilirsiniz.

Uygulama üzerinde konumlanan şarkıları yüklerken Kitaplığım alanına gelerek yüklemiş olduğunuz şarkılara erişebilirsiniz. İndirdiğiniz veya beğendiğiniz için kitaplığa kaydedilen şarkıları bu bölümde görebilirsiniz. İnternet bağlantınızın bulunmadığı dönemlerde de ana ekrana gelip Ayarlar kısmından Çevrimdışı Modu seçerek, şarkılara ulaşabilir ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Spotify İndirilen Şarkıyı Silme İşlemleri

Spotify şarkı indirme nasıl yapılır açıkladık. Peki, Spotify indirilen şarkıyı silme işlemleri nasıl olur? Bu da sıklıkla araştırılan bir konu olarak karşımıza çıkar. Tıpkı Spotify şarkı indirmek işlemlerinde olduğu gibi Spotify indirilen şarkıyı silme işlemleri de bir hayli basittir.

Spotify hesabınızda beğenerek yüklemiş olduğunuz müziklerin beğenmesini geri alarak silme işlemini yerine getirebilirsiniz. Bunun haricinde yüklenmiş olan müzikler cihazınızın belleğine kaydedilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için de cihazınızın depolama alanında konumlanan Spotify klasörüne yüklenen müziklere erişim sağlayabilirsiniz. Spotify uygulamasının önbelleğini silmeniz veya verileri sıfırlamanız halinde de indirilen müzikler otomatik biçimde silinir.

Spotify uygulamasına giriş gerçekleştirdikten sonra Ayarlar alanından alt bölümlerde bulunan İndirilenlerin Tümünü Kaldır seçeneğine basıp yüklemiş olduğunuz şarkıların hepsini silebilirsiniz. Bu da oldukça basit ve pratik bir yöntemdir.

Spotify Müzik İndirme Nedir?

Spotify adlı uygulama, kişilerin internet erişimleri olmadığı durumlarda bile müzik dinlemelerini mümkün kılmak için şarkı indirme özelliği sunar. Bu uygulamada konumlanan müzik indirme işlemi ile internetiniz olmadığında da müzik dinlemeye devam edersiniz. Uygulamanın ayarlar menüsünden Çevrimdışı Mod seçeneğine tıklayabilirsiniz ve yalnızca yüklemiş olduğunuz müziklere erişim sağlayabilirsiniz. Böylece internet bağlantısı yokken de müzik keyfinize devam edebilirsiniz.

Şarkı indirme işlemlerini dinlemiş olduğunuz şarkının seçenekler menüsünden basit bir biçimde yerine getirebilirsiniz. Kolay ve hızlı şekilde yapılan bu işlem sonunda şarkılar hem Spotify hem de telefonda yer alan hafızaya eklenir. Şarkı indirme işlemini isterseniz hazırladığınız çalma listelerinin seçenekler menüsü alanında da gerçekleştirebilirsiniz. Hepsini indir alanına basıp yüklemek istediğiniz şarkıların yükleme işlemini iptal edebilirsiniz.

Spotify şarkı indirme işlemini çok sayıda şarkıya yaparken cihazın bir WİFİ ağına bağlı olması önemlidir. Bu sayede tüm işlemler daha hızlı ve kolay şekilde yerine getirilir. Ayrıca şarkı indirme işleminde yüksek kalitede yükleme seçeneğini tercih ederseniz, daha kaliteli bir internet bağlantısına gereksinim duyulur.

Müzik Dinlemenin Faydaları Nelerdir?

Spotify müzik indirme nasıl yapılır açıkladık. Spotify şarkı indirme hakkında bilgi almak isteyenler, müzik dinlemenin faydalarını da öğrenmek isteyebilirler. Yapılan araştırmalar, müzik dinlemenin zihinsel ve fiziksel sağlığı iyileştirdiğini ortaya koymuştur. Müzik dinlemek pek çok farklı faydayı beraberinde getirir. Bunlar arasında öne çıkanları sizler için sıraladık:

Müzik Dinlemek Mutluluğu Teşvik Eder

Müzik dinlemek, mutluluk hormonlarını harekete geçirir. Duygusal olarak canlanmaya gereksinim duyuyor iseniz en sevdiğiniz şarkıları on beş dakika kadar dinleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sebebi, sevdiğiniz şarkıları dinlediğiniz zaman beyninizin, heyecan, neşe ve mutluluk duygularının artmasına yol açan dopamini salgılamasıdır.

Müzik Koşu Performansını İyileştirir

Koşu veya diğer tüm spor aktiviteleri sırasında müzik dinlemek, koşu performansını maksimuma çıkarabilir. İlham alacağınız müzikler dinlerken koşmak, egzersizden en iyi verimi almanıza yardımcı olur.

Müzik Stresi Hafifletir ve Genel Sağlığı Teşvik Eder

Müziğin hormonlarınız üzerinde direkt olarak etkisi bulunur. Sevdiğiniz müziği dinlerseniz vücudunuzdaki kortizol hormonunun düzeyini düşürür ve kronik stresin etkilerini ortadan kaldırır. Stres, bütün hastalıkların yüzde altmışına neden olur ve bu yüzden daha düşük stres seviyeleri, genel refahın daha yüksek olması manasına gelir.  

Hatta bir araştırma, bazı vurmalı çalgılar çalan ve müzik söyleyen bir grup bireyin, pasif olarak dinleyen insanlara kıyasla bağışıklık sistemlerini güçlendirdiğini bile bulmuştur. Her iki grubun sağlığı müzikten olumlu anlamda etkilenirken, enstrüman çalan ya da şarkı söyleyen grubun sonuçları çok daha iyi idi. Stresli bir günden en iyi şekilde faydalanmak adına bazı melodileri açın ve beraber şarkı söyleyin!

Müzik Dinlemek Uykuyu İyileştirir

İnsanların yüzde otuz kadarı uykusuzluk problemi yaşar. İşte müzik bu noktada da devreye girer. Çünkü müzik sayesinde kaliteli bir uyku deneyimi elde etmek mümkün hale gelir. Bir araştırma, yatmadan evvel bir saat içinde rahatlatıcı parçalar dinlemenin, sesli kitap dinlemeye ya da yatmadan evvel hiçbir şey yapmamaya oranla uykuyu önemli düzeyde iyileştirdiğini buldu. Müziğin hormonları direkt etkilediğini söyleyebiliriz. Bu nedenle yatmadan önce örneğin klasik müzik dinlemek, harika bir deneyim olacaktır ve şüphesiz ki, uyku kalitenizi en iyi oranda etkileyecektir. Uykusuzluk problemi yaşıyor iseniz kesinlikle müziğin gücünden yararlanmalısınız!

Müzik Depresyonu Azaltır

Müzik dinlemek ruh sağlığına çok iyi gelir. Müziğin hormonlar üzerinde direkt etkisi bulunur. Hatta doğal bir antidepresan olduğu söylenir. Bunun sebebi, bazı parçaların beyinde dopamin ve serotonin salınmasına yardımcı olmasıdır. Bu da doğal olarak mutluluk ve iyilik hissiyatını teşvik eder. Aynı zamanda mutluluk hissini uyandıran hormonların da salgılanmasına yardımcı olur.

Global çapta 350 milyondan fazla kişi depresyondan yakınmaktadır. Bunların yüzde doksan kadarı diğer yandan uykusuzluktan da yakınır. Bazı araştırmalara göre müzik dinlemek, depresyon belirtilerini hafifletir. Yatmadan önce rahatlatıcı ya da klasik müzik dinlemek, depresyonun belirtilerini azaltmanıza yardımcı olur.

Yapılan farklı bir araştırma ise müzik türlerinin depresif belirtileri bulunan kişiler için yararlı olabileceğini kanıtladı. Bununla beraber rahatlatıcı ve klasik müzik olumlu ruh halini artırır. Ancak ağır metal ve tekno müzikler ise kişilerin moralini daha çok bozabilir. Bundan dolayı ruh hali kötü olan kişilerin müzik dinlerken dikkatli olmalarında fayda var. Sevdiğiniz, rahatlatıcı veya hareketli müziklere yönelerek, ruh halinizi bir üst noktaya ulaştırabilirsiniz.

Müzik Daha Az Yemenizi Sağlar

Müziğin bir başka ilginç etkisi ise daha az yemenizi sağlamasıdır. Müzik ve yumuşak ışık birleşimi, insanların daha az yemesini sağlar. Bu da özellikle de kilo sorunu olanlar için harika bir detaydır.

Müzik Öğrenmeyi ve Hafızayı Güçlendirir

Müzik dinlemenin diğer yandan bilgiyi daha verimli biçimde öğrenmenize yardımcı olabileceği de bulunmuştur. Fakat bu, müzikten ne denli keyif aldığınıza ve bir enstrüman çalıp çalmadığınıza bağlı olabilir. Bir araştırma, müzisyenlerin esasen nötr müzik ile daha iyi öğrendiklerini, fakat sevdikleri müzik ile daha iyi test edildiklerini gösterdi. Müzisyen olmayanlar ise pozitif müzik ile daha iyi öğreniyor nötr müzik ile daha iyi bir şekilde test ediliyor. Bu yüzden performans düzeyi, müzisyenler ve olmayanlar için hafıza ve öğrenme arasında farklılık arz eder.

Müzik, Araba Kullanırken Ruh Halinizi Teşvik Eder

Müzik dinlemek, araba kullanırken ruh halinizi olumlu anlamda etkiler. Bu durum ise açıkça daha güvenli davranışlar sergilemenizi ve trafikte daha az öfke yaşamanızı sağlar. Bundan dolayı araçla yolculukta ya da araba sürerken müzik dinlemeniz önerilen bir harekettir.

Müzik Dinlemek Sözel Zekayı Teşvik Eder

Müzik dinlemenin bir diğer önemli yararı da budur. Bir araştırma, dört ila altı yaş arasındaki çocukların yüzde doksanının, ses, melodi, perde ve ritim hususunda bilgi edindikleri sadece bir aylık müzik dersinden sonra sözel zekalarının arttığını buldu. Sonuçlar, müzik kursunun çocukların sözcükleri anlama ve bunların anlamlarını çıkarma becerilerini artıran bir etkiye sahip olduğu belirlendi. Farklı bir araştırma ise müzik dersi almış yetişkin kadın ve çocuklarda sözel hafıza testlerinde müzik dersi görmeyen bir gruptan daha yüksek performans gösterdiklerini belirledi.

Müzik IQ ve Akademik Performansı Artırır

Çalışmalar, müzik kurslarının küçük yaş grubunda yüksek akademik başarıyı ve IQ puanlarını olumlu anlamda etkilediğini buldu. Bu nedenle müzik, çocuklar için de oldukça önemlidir.

Diğer Önemli Faydalar

Müzik dinlemenin faydaları bunlar ile sınırlı değil. Diğer önemli faydalar şu şekildedir:

·         Müzik dinlemek fizyolojik olarak stresi azaltır ve depresyon belirtilerini minimize eder.

·         Müzik, moraliniz bozuk olduğunda etkili bir yöntemdir. Çünkü çok daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

·         Klasik müzik dinlemek, uyku sorunlarından kurtulmanıza olanak tanır. Daha kaliteli bir uyku için müzikten faydalanabilirsiniz.

·         Arka planda müzik çalmak, ders çalışırken ya da iş yaparken daha iyi odaklanmanıza yardım eder.

·         Müzik, bağ kurmayı kolaylaştırır. Mesela anne bebeğe şarkılar söyleyince bebek onun sesini ezberler.

Sipariş numaranızı giriniz
WhatsApp